Reklam Ver

   Bu bölümü hazırlarken, acaba reklam vermek isteyenler için neler yapabilirim diye çok düşündüm. Sonra bu düşüncelerim çok farklı yönlere gitti ve dedim ki ‘asıl reklam vermek isteyenler bizim için neler yapabilir?’ Henüz yolda olmadığım için reklam karşılığında firma ya da iş yeri sahiplerinden elde edeceğim maddi gelire veya sponsorluğa şu an ihtiyacım yok o yüzden kendimi gönül rahatlığı ile bir kenara bırakabilirim. Tamam ben bir gelir sağlayamayacağım ama bunun da bir bedeli olmalı değil mi? Velhasıl bir taş ile nasıl iki kuş vurabileceğimi buldum. Yöntemimiz çok basit; elimden geldiğince reklamınızı yapıyorum ve karşılığında sizlerden ücretsiz olarak ürün ya da hizmet temin ediyorum. Sizden alacağım ürünler ya da hizmetler, tamamen seyahat etmeyi planlayan öğrenci arkadaşlar için olacak. Reklamını alacağım ürün ya da hizmetlerin; yurtiçi ve yurtdışı turlar, seyahat ekipmanları, kamp ekipmanları, ulaşım sektörü, yeme-içme sektörü, konaklama sektörü ve giyim sektörü ile alakalı olması gerekiyor. Önceliğim outdoor ürün satan mağazalar çünkü seyahat etmeyi planlayan herkes bu mağazaların kapısından girmek zorunda. Reklamlarınızın karşılığı olan ürünleri ya da hizmetleri alacak olan arkadaşları, yapacağım küçük yarışmalar ile sitenin okuyucuları ve sosyal medya hesaplarımın takipçileri arasından seçeceğim.

   Maddi değeri fazla olan ürünleri ya da hizmetleri tamamen ücretsiz olarak vermenizi beklemiyorum, bu durumu hediye çeki veya belirli oranlarda indirimler ile çözebiliriz. Örnek verecek olursam; turizm acentanızın reklamını vermek istiyorsanız karşılığında yurtiçi ya da yurtdışı turlar veya biletler için belirli oranlarda indirim sağlayabilir, vize aracılık hizmetleri yapan firmanızın reklamını vermek istiyorsanız seyahat etmeyi planlayan bir arkadaşımızın vize işlemlerini ücretsiz olarak yürütebilir, outdoor mağazanızın reklamını vermek istiyorsanız karşılığında ücretsiz ya da indirimli olarak sırt çantası, mat, uyku tulumu, daypack vs. verebilir, yeme-içme sektöründe faaliyet gösteren iş yerinizin reklamını vermek istiyorsanız kendi iş yerinizde ücretsiz olarak çift kişilik yeme-içme imkânı sağlayabilir, giyim sektöründe hizmet veriyorsanız ücretsiz ya da indirimli olarak ürün verebilir ve bunların haricinde ise seyahat etmekte olan ya da seyahat etmeyi planlayan bir arkadaşımızın 1 gecelik konaklamasını ücretsiz sağlayabilirsiniz. Örnekler çoğaltılabilir.

   Tabi sizin için neler yapabileceğimi de düşündüm. Örneğin; reklamlarınıza web site üzerinde ya da Facebook ve Instagram paylaşımlarında yer verebilirim, sitenin uygun gördüğüm bir alanına bannerlarınızı alabilirim, kampanya duyurularınızı yapabilirim, imkânımız olursa ürünleriniz hakkında tanıtım videoları çekebilirim, yurtdışı seyahatlerimde kullanabilirim, yazdığım rehberlerin içerisinde bazı ilgili kelimelere web sitenize ait köprü ekleyebilirim vs. Reklamınızın kullanılacağı yeri, boyutunu, süresini ya da detaylarını ücretsiz veya indirimli olarak vereceğiniz ürünlere ya da hizmetlere göre belirleyeceğim.

   Henüz yolun başında olduğumun ve yeterince okuyucu kitlesine sahip olmadığımın farkındayım ama buraların şimdi dutluk olduğuna bakmayın, ileri de çok değerlenecek. Bence fırsatınız varken bir arsa alın derim cheeky Eğer sizin için yeterince ikna edici şeyler yazmışsam ve reklam vermek istiyorsanız tam şurada -> İletişim bölümü var.

Gelin görüşelim arayın konuşalım…

Yorumlar